Categorieën

Service

Provincie: geen gaswinning ten noorden van Schiedam

Provincie: geen gaswinning ten noorden van Schiedam
Wonen

Provincie: geen gaswinning ten noorden van Schiedam

  • Kor Kegel
  • 28-06-2017
  • Wonen
Provincie: geen gaswinning ten noorden van Schiedam

SP-statenlid Lies van Aelst nam het initiatief tot een uitspraak van de provincie tegen gaswinning

DEN HAAG – Er zijn concrete planning voor de winning van aardgas in Midden-Delfland ten noorden van Schiedam, maar vandaag hebben de Provinciale Staten van Zuid-Holland zich daar in meerderheid tegen gekeerd.  

“Iedereen kent de pijnlijke gevolgen van gaswinning voor Groningen. De Zuid-Hollandse veenbodem is zelfs extra kwetsbaar voor bodemdaling. Dat vergroot de risico’s voor inwoners en agrarische- bedrijven. Zo ver laten we het hier dus niet komen”, zei SP-fractievoorzitter Lies van Aelst. 
Zij diende een motie in tegen de gaswinning. De VVD en de PVV steunden de motie niet, maar wel de fracties van SP, GroenLinks, Partij voor de Dieren, 50Plus, PvdA, SGP en CU, CDA en D66.
Enkele statenleden benadrukten vandaag dat nieuwe aardgaswinning niet past in het provinciale energiebeleid. Zuid-Holland investeert juist in deze statenperiode fors in de omschakeling naar duurzame energie, met name door het stimuleren van windturbines.  

Provinciale Staten willen niet alleen dat aardgasboringen ten noorden van Schiedam worden afgeblazen. Ook concrete plannen bij Haastrecht, Woerden en Bodegraven-Reeuwijk mogen van het provinciebestuur getorpedeerd worden.  

De aangenomen SP-motie roept het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op om samen met de betrokken gemeenten bij de regering bezwaar te maken tegen nieuwe gaswinningen onder bewoond gebied. Daarnaast zou de rijksoverheid zelf ook meer moeten investeren in de energietransitie, zodat aardgaswinning zo snel mogelijk overbodig wordt, aldus Lies van Aelst.