Cees Vermeer start als interim-gemeentesecretaris
- Redactie
- 03-11-2026
- Nieuws
- Maak Schiedam24 je Google-favoriet
SCHIEDAM - Cees Vermeer start woensdag 4 november als interim-gemeentesecretaris en algemeen directeur van de gemeente Schiedam. Het college heeft ingestemd met zijn voordracht.
Vermeer wordt in die functie de eerste adviseur van het college en eindverantwoordelijk voor de ambtelijke organisatie. Hij krijgt de opdracht leiding te geven aan de organisatie en daarnaast te kijken naar de sturing, governance en de samenwerking tussen bestuur en ambtelijke organisatie. Ook adviseert hij het college over de structurele invulling van de functie.
Wethouder Dave Bouts noemt Vermeer een ervaren bestuurder. Volgens hem vraagt de groei van Schiedam, samen met de toenemende complexiteit van maatschappelijke opgaven, veel van de gemeentelijke organisatie.
Vermeer werkte eerder als gemeentesecretaris en algemeen directeur in onder meer Breda, Haarlemmermeer, Woerden en Zaanstad. Hij studeerde bestuurswetenschappen in Leiden en begon zijn loopbaan bij het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur.